Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krtkovo pracovna

5. 12. 2010

Pro zajímavost se tu pochlubim mym nádobíčkem. Už dlouho jsem měl v plánu upravit tenhle článek a nakonec jsem se rozhod než ho upravovat, pro napsání a nafocení novýho. Prozatim jenom moje každodenní část doma ve Tmani. Mam v plánu nafotit a popsat i mou muzejní část umístěnou u rodičů.

Hlavní pracovní stůl

pracovna-1.jpg

1 - iMac Core 2 Duo 2.4 GHz model 2008 "Placáček"

2 - Klávesnice Apple ALU cz

3 - Myš A4tech X-708F

4 - Externí disk Western Digital My Passport Essential 2,5" - 250GB

5 - Multifunkce Canon Pixma MP180

6 - Kolíbka pro iPhone / iPod (familiérně iKraviny)

7 - USB HUB Belkin 7 portový

8 - Joypad Logitech dual action

9 - 1 Gbit switch D-Link DGS-1005D


Další pracovní stůl

pracovna-2.jpg

9 - Obyčejný PC na hry (omluva - špatně jsem očísloval předměty a 9ka se mi sešla 2x)

10 - iMac G4 20" 1.25 GHz "pan Lampička"

11 - PowerMac G4 450 MHz "pan Kostička"

12 - LCD BenQ 19" FP91 GX VGA - Kostička, DVI - PC

13 - Klávesnice Apple bílá od eMacků a iMacků

14 - Myš A4tech X-708F

15 - Joypad Logitech Cordless RumblePad 2 připojený k hernímu PC

16 - USB Přepínač periferií 4:1 ATEN pro připojení klávesnice ke všem 3 počum.

17 - Repráčky Genius SP-N120 pro zvuk z PC (dočasné)

Abych upřesnil co je k čemu. Inteláckej iMac je samosebně hlavní poč úplně na všechno. Jsem nenáročnej takže je to hlavně interfernet, kraviny do mobila, všechny soukromý data, úprava fotek, střih videa, emulace Amigy skenování, tisk… Záložní poč je pan Lampička. PC je jenom na hry, blbnutí s hardwarem a testování. Pan Kostička je část muzea, kterou mam rád na očích a občas si s nim taky zablbnu. Zkusil jsem si to i poskládat a vyrenderovat náhled ve SweetHome 3D (plánuju se někdy rozepsat víc).

pracovna-render.jpg

Modely jsem nedělal, jsou buďto přímo v programu nebo volně ke stažení z netu. Jak vidno modely odpovídaji tak trochu barvou a úplně rozměry. Program je hlavně určen k designování interiérů pro případ stěhování nábytku.
Až bude mít naše malá pidižvík svuj pokojík, zůstane jí pan Lampička na pouštění pohádek, hudbu a všechno co se bude chtít holka naučit. Já se přesunu do rohu obývacího pokoje kde by to mělo vypadat podle následujícího renderu.

pracovna-render-2011.jpg

Jestli se někdo diví výrazu poč, nevim kde jsem k němu přišel ale je to česká (takže lepší :-) ) náhrada slova komp :-).


Edit 5.12.2010

Jak jsem sliboval, tady je muzejko které používám občasně o víkendech u našich v Dubně. Sice je toho už spousta jinak ale když už jsme to fotil v době, kdy jsem myslel že to je na vždy....

Pracovna v Dubně

 

1 - PowerMac G4 Quicksilver 733 MHz

2 - PowerMac G4 AGP graphics 350 (aktuálně 450) MHz

3 - PowerMac G3 Blue&White 300 MHz

4 - iMac G3 Blue Dalmation 500 MHz 5 - Apple Cinemadisplay 17" s ADC konektorem

6 - Kolíbka pro iPhone

7 - Apple pro keyboard černá od iMacka G3

8 - Apple pro mouse od iMacka G3

Zase upřesnim použití. Tohle muzejko je spíš pro radost než vážnější práci. Ale na psaní článků, ukazování fotek rodičum a sem tam úpravu dokumentů to postačuje. Původně jsem používal hlavně iMacka G3. Po pořízení Cinemadisplaye a Quicksilvera bylo logické přesunut všechno na něj. ADC konektor je geniální. Oba PowerMacky G4 ho mají (G3 bohužel ne) takže stačí mít myš strčenou do klávesnice, klávesnici do displaye a při změně poče jenom přendat kabel od monitoru z bedny do bedny. Krom toho vždycky se hodí vyšší rozlišení Cinemy. iMac G3 má taky jenom 8MB paměti na garafice což taky často dělalo problémy když sem něco zkoušel. Ke klávesnici neni co dodat. USBčka jsou fajn a psát se na ní dá celkem dobře. Myš se drží líp než Mighty mouse paskvil ale zase má jenom jedno tlačítko. To je pak ta správná nostalgie - levá ruka trvale na CTRL :-) Díky exposé a aktivním rohům to ale moc nevadí. V Qicksilverovi mam i kartu s USB 2.0 portama pro připojení iPhona. Byla to nustnost, ten klump odmítá s většinou USB 1.1 fungovat. Naštěstí zase pomoh Cinemadisplay, při připojení skrz jeho USBčko iPhone chodí. iPhone používam hlavně místo flešky, nemam potřebu udržovat svoje poznámky, kontakty a hudbu synchronizovanou doma i u rodičů. Internet u našich nemam takže sem ani neřešil síťování. Všechno je prostě na Quicksilverovi.
PowerMacka G3 skoro nepoužívam. Sem tam když něco testuju. Je to hlavně VGA konektorem protože musim vždycky přinést velký VGA monitor. Až bude někde k mání za pakatel nějaký LCDčko, bude to lepší. Bohatě by stačilo nějaký 15", hlavně za něj nechci dávat víc jak pár stovek. Většinu počítačů jsem tam převezl kvůli uskladnění - mít doma 9 počítačů je přece jenom zvrhlost.
To by bylo asi tak všechno jako doplňující info k mým klumpíkum :-), pokud někoho zajímají moje poče více, každému jsem věnoval samostatný článek a fotogalerii

Krtek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Sberatel

(Cesky Mac, 28. 12. 2012 11:19)

Pekna sbirka, tak at se uspesne rozrusta.